V Starem trgu smo se družili z Deso Muck

20220607_093717

Torkovo dopoldne smo 7. junija preživeli v odlični družbi ene najbolj prepoznavnih slovenskih igralk in pisateljic, z Deso Muck. Prizorišče dogajanja je bila OŠ Stari trg ob Kolpi. Le kdo ne pozna njenih otroških in mladinskih del, kot so serije knjig o Blazno resno, Anici in Čudeži bolhi Megi. Učenci osnovne šole so skozi pogovor izvedeli marsikaj zanimivega o njenem življenju, ustvarjanju, pisanju in še o marsičem drugem. Nosilec projekta je RIC Bela krajina, ostala partnerja v projektu pa Kulturno društvo Stari trg ob Kolpi in Knjižnica Črnomelj. Projekt je sofinanciran s strani Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.

Malo za pokušino: "Brez dobrih učiteljev sama danes ne bi bila pisateljica in tudi ne kolikor toliko dostojen človek in mama. In mnogo nas je, ki so nam učitelji stali ob strani na naši poti." (Takole bom rekla, stran 137)