Pogovorni večer s prof. dr. Dušanom Plutom

img_20210618_193453

V počastitev 30. obletnice osamosvojitve Slovenije smo Knjižnica Črnomelj, Krajevna knjižnica Semič v sodelovanju s Kulturnim centrom Semič v petek, 18. junija pripravili pogovorni večer.

Gost je bil prof. dr. Dušan Plut, zaslužni profesor Univerze v Ljubljani. Obiskovalci so si najprej ogledali kratek film o življenju prof. dr. Dušana Pluta, ki vedno s ponosom pove, da je po srcu Semičan. V pogovoru, ki ga je vodil Andrej Črnič, sta se dotaknila časov pred 30 leti, politično delovanje v stranki Zelenih in Demos-u in osvetlila ključne dogodke, ki so pomembno vplivali na samostojnost Slovenije. Med obiskovalci so bili številni Plutovi sošolci iz osnovne šole in profesorica, ki so ob koncu s kratkim skečem poskrbeli za presenečenje.