Pod čudežnim drevesom odgnali strah

210591387_169021428594713_8232478596975336880_n

Kakšen je strah? Je velik, majhen, hiter kot nevihtni oblak ali počasen kot polž? Pregovor pravi, da je strah votel, notri ga pa nič ni. Pa to drži?

No, na današnji pravljici pod čudežnim drevesom smo se z otroki pogovarjali o prav posebnem čustvu, ki mu pravimo strah. Je eno izmed osnovnih čustev, katerega doživljamo vsi ljudje, ko se soočamo s kakšno nevarnostjo. Ugotovili smo, da se takrat začnemo tresti, potiti, srce nam hitreje bije, če smo v nevarnosti, zbežimo stran. Prisluhnili smo pa tudi zelo zanimivi zgodbici, katero je napisala slovenska avtorica Nina Mav Hrovat in nosi naslov O miški, ki je zbirala pogum. Majhna miška si namreč najbolj na tem svetu želi košček slastnega sira, a je pot do njega preveč nevarna. Da bi prišla do njega, se mora soočiti z različnimi preprekami in lastnim strahom. Pa se ji na koncu uspe posladkati? No, otroci na današnjem srečanju odgovor že poznajo. Vsi ostali pa si lahko v knjižnici izposodite knjigo in si zgodbo preberete doma. Da bi ostali še naprej pogumni in s čim manj strahovi, so si otroci izdelali še pogumno miško, katera jih bo varovala, kadar se bodo soočili s strahom.