Jame, kraj, kjer se čas ustavi

20210713_093007

Velikokrat se sprašujemo, kakšen svet je pod nami. Letos smo v Knjižnici Črnomelj ob Mednarodnem letu jam in krasa 2021 v poletnih dneh postavili na ogled razstavo jamskih fotografij z naslovom »Jame, kraj, kjer se čas ustavi.«

V Sloveniji imamo namreč preko 14.196 registriranih jam, vsako leto pa jamarji na novo odkrijejo in dokumentirajo vsaj 300 novih jam. Svoje jamske fotografije je postavil na ogled Leopold Bregar, jamar, ljubiteljski fotograf in predsednik Jamarskega kluba Krka. S fotografiranjem jam se ukvarja že vrsto let. Aktivneje se je z jamarstvom začel ukvarjati leta 2000, kasneje, leta 2008 je opravil izpit za jamarja pri Jamarski zvezi Slovenije. Raziskal in dokumentiral je številne nove jame in brezna, tako v Sloveniji, kot tudi v tujini. Je tudi dobitnik zlatega znaka Jamarske zveze Slovenije. Za trenutek boste lahko pokukali v svet, ki je za marsikoga le temno podzemlje. Uigrana ekipa jamarjev, ki poleg fotografa sodeluje pri fotografiranju, nam preko razstavljenih fotografij odkrije lepote »sveta tam spodaj«. Razstava je na ogled v prostorih knjižnice vse do 6. avgusta 2021.