Mini pravljica za romske otroke

20221122_143113

Sodelovanje Knjižnice Črnomelj v okviru projekta Skupaj za znanje.

Naše drugo pravljično srečanje za romske otroke je potekalo v torek, 22. 11. 2022 v Pastoralnem centru v Črnomlju. Uživali smo v ustvarjalnici, na kateri so vsi otroci izdelali svojo prvo kamišibaj predstavo. Naše izhodišče je bila ljudska pesem Sonce sije, dežek gre. Najprej smo pesmico skupaj prebrali, se pogovorili o neznanih besedah in si naredili načrt, kako bomo pesmico narisali.

V nadaljevanju smo uživali v risanju in se zraven pogovarjali. S škarjicami smo nato izrezali papirnate odrčke, v katere smo vstavili risbice in se lotili pripovedovanja ob slikah. Ob večkratnem ponavljanju pesmice smo se jo skoraj naučili na pamet.

Naše prijetno druženje smo zaključili ob čaju, ki so ga skuhali otroci in uživali v plesnih točkah mladega nadarjenega plesalca. Veselimo se decembrskega druženja, ki bo v torek 20. decembra in bo praznično obarvano.