Teden pisanja z roko že šestič v Knjižnici Črnomelj

img_20220119_111017

V letošnjem letu Teden pisanja z roko 2022 poteka že sedmo leto, Knjižnica Črnomelj pa v projektu sodeluje že šestič.

Namen projekta je ozaveščanje tako mladih kot tudi starejših, kako pomembno je pisanje z roko. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je pomembna spretnost, ki jo razvijamo z vajo. Znano je, da možgani bolje delujejo pri pisanju z roko, kot pri pisanju z računalnikom in informacija napisana z roko se dlje časa zadrži v spominu. Tisti, ki pišejo z roko, pišejo besedila hitreje, bolj strnjeno, imajo več idej in dolgotrajnejšo pozornost. Teden pisanje z roko je potekal od 17. do 21. januarja 2022, osrednja tema tedna pa je bila Pišem z roko, ker … Tema je široka in dopušča veliko možnosti za izbiro in ustvarjanje. Zaradi covid-19 smo izvedbo projekta v knjižnici izpeljali nekoliko drugače. 19. januarja 2022 je Knjižnica Črnomelj praznovala 60-letnico svojega delovanja, zato smo k sodelovanju povabili naše uporabnike. V predprostoru knjižnice smo postavili lično škatlo, pisala in liste. Obiskovalce smo poprosili, da napišejo kakšno misel, željo …, pač kar želijo. Nabralo se je veliko zanimivih misli, želja in voščil. Napisane misli, želje in voščila so izvirna človekova spretnost, saj nihče na svetu ne piše tako, kot mi sami. Kot vsa leta doslej, so v Tednu pisanja z roko sodelovali tudi starostniki Doma starejših občanov Črnomelj. Z roko napisane čestitke ob prazniku knjižnice so nam poslali tudi varovanci VDC Črnomelj in priložili še nekaj risb. V Tednu pisanja z roko, so v sklopu projekta Rastem s knjigo, knjižnico obiskali učenci OŠ Dragatuš in tudi oni so z nami delili zanimive zapise. Nastali so čudoviti in zanimivi izdelki, katere si lahko ogledate na priloženih fotografijah.

Hvala vsem sodelujočim za sodelovanje.