Pogovorni večer s člani Kulturnega društva Josipa Jurčiča Muljava

img_20210525_190333

V torek 25. maja na Dan mladosti v Tednu ljubiteljske kulture, je v Kulturnem centru Semič potekal po dolgem času pogovorni večer v živo s člani Kulturnega društva Josipa Jurčiča Muljava. Namreč, letos poteka Jurčičevo leto 2021, ki je bilo razglašeno s strani Vlade Republike Slovenije, saj obeležujemo 140. let od smrti pisca prvega slovenskega romana. Z nami sta bila predsednik društva, Igor Adamič in dolgoletni član društva, Danijel Zupančič, ki je Jurčičeva dela že večkrat režiral. Večer sta s svojim branjem odlomkov iz Jurčičevih del obogatili Irena Mali iz Društva upokojencev Semič in Nevenka Dragovan Makovec iz KUD Jože Mihelčič Semič. Pogovor je potekal v prijetnem, sproščenem vzdušju. Z nami sta delila začetke društva, kako so začeli s predstavami na prostem, v »gledališču pod zvezdami« in kakšne so razlike med režijo nekoč in danes. Tekom let, prvič je bilo Jurčičevo delo uprizorjeno leta 1911 je prišlo tudi do številnih tehničnih izvedb, prigod iz vaj, prestav je bilo preveč za en pogovorni večer. Jurčič tekom celega leta zares povezuje Muljavom »muljavce«; od Jurčičevega pohoda v mesecu maju do priprav in samih letnih uprizoritev v letnem gledališču v poletnih mesecih. V Kulturnem centru si lahko ogledate likovno razstavo učencev likovnega krožka OŠ Belokranjskega odreda Semič, ki je nastala v okviru mednarodnega likovnega natečaja »Deseta dežela« in priložnostno razstavo Jurčičevih književnih del Knjižnice Črnomelj.