Literarni večer s Sašo Pavček

20210824_195931

Delček letošnjega festivala Črnfest je pomagala obogatiti tudi naša knjižnica. V Črnomelj smo v sklopu literarnega večera povabili Sašo Pavček, ki jo večina nadvse dobro pozna kot dramsko in filmsko igralko.

Saša Pavček je tudi profesorica na AGRFT Ljubljana in pesnica. Za svoja dela je prejela številne nagrade, med drugim tudi nagrado Prešernovega sklada, Vesno in Borštnikov prstan. Po svoji prvi pesniški zbirki Obleci me v poljub, se je publiki v torek, 24. avgusta predstavila s svojo drugo pesniško zbirko, Zastali čas. Kot pravi pesnica sama o sebi: »stiskam se v korzet besed, srce mi pobegne v pesem.« Večer je potekal v znamenju zastalega časa; kako in kdaj je nastala zbirka, o otroštvu Saše, ki je bilo zaradi disleksije vse prej kot »rožnato«, o prezgodaj preminulih osebah v njenem življenju in o igralskih kolegih, ki ji (še vedno) veliko pomenijo. Zbranim pod odrom je avtorica v čudovitem ambientu interpretirala prenekatero svojo pesem iz svoje zbirke. Pogovor je moderirala Maša Kuzma.