Joga za otroke v Knjižnici Črnomelj

dsc04277

Po vročih poletnih počitnicah in toplem septembru smo zakorakali v mesec oktober. V Knjižnici Črnomelj smo pričeli z izvajanjem različnih dejavnosti za otroke in odrasle.

Že dalj časa smo razmišljali, da bi vpeljali kakšno novo dejavnost za otroke v starosti od sedmega do dvanajstega leta. To nam je v mesecu oktobru uspelo in pričeli smo z JOGO ZA OTROKE. Joga je starodavna indijska veda, ki združuje telo in duha in hkrati izhaja iz naravnih gibov. Je netekmovalna in nežna oblika vadbe v kateri otroci zelo uživajo. Jogo bo vodila Zdenko Kavčič, prof. športne vzgoje in učiteljica joge za otroke in odrasle. Z Zdenko bomo spoznavali pravljice in njihove junake in preko njih jogo. Ob poslušanju zgodbic bodo spoznavali različne jogijske položaje (asane), ki so prilagojeni otrokom. Vadba nas bo popeljala v domišljijski svet pravljic, kjer bo vsak lahko miška, velikan, junaški lev, zviti krokodil,…in pri tem se bodo še pošteno razgibali. V sredo, 6. oktobra smo že imeli prvo srečanje v Pravljični sobi knjižnice, kjer so se otroci že spoznavali z osnovami joge za otroke. Druženje smo pričeli s pravljico, nato pa so se otroci igrivo spoznavali z asanami, posebnimi jogijskimi položaji. Ob pravljici, ki govori o miški in rogati kozi, ki je zavzela domek ubogi miški, so se otroci pošteno razgibali in uživali. Bilo je lepo, zato vabljeni v našo družbo še ostali, ki vas zanima joga.